Handbola Virslīga
Handbola Virslīga

Ar ceturtdaļfināliem startēs Virslīgas "play-off" cīņas

Ar ceturtdaļfināliem startēs Virslīgas

01.03.2019

Šajā nedēļas nogalē ar ceturtdaļfināliem, tiekoties "Latgolam" un "Vaiņodei", kā arī "Ogrei" un "Jūrmalas sports" komandām, startēs SynotTip handbola Virslīgas izslēgšanas spēļu turnīrs. 

SK Latgols - HK Vaiņode
2. martā Vaiņodē notiks pirmā ceturtdaļfināla spēle, kad vietējā komanda uzņems "Latgols" komandu. ''Vaiņode" pirmo posmu noslēdza ar 14 spēlēs izcīnītiem desmit punktiem un sesto vietu, bet otrajā posmā savā četriniekā komanda izcīnīja vienu uzvaru un vienu neizšķirtu, kā pēdejai sasniedzot izslēgšanas spēļu turnīru. "Latgols" pirmajā posmā sakrāja 20 punktus un tikai par punktu atpalika no "Celtnieks Rīga". Otrajā posmā pirmajā četriniekā Ludzai divas uzvaras un viens neizšķirts, ar ko pietika trešajai pozīcijai.

"Vaiņode" un "Latgols'' šajā sezonā aizvadījušas divas savstarpējās spēles, kurās abās uzvaras izcīnīja "Latgols". 14. oktobrī Ludzā mājinieki svinēja panākumu ar rezultātu 34:30, savukārt 2. decembrī Vaiņodē bija saspringta spēle, kurā viesiem izdevās svinēt uzvaru tikai ar minimālu vienu vārtu handikapu - 21:20. 

"Latgolam" šajā sezonā rezultatīvāko sniegumu demonstrējis Normunds Seņkāns, kurš aizvada labāko sezonu karjerā un 20 spēlēs sakrājis 148 vārtus, kas viņu ierindo trešajā vietā visas līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. 110 vārtus guvis pieredzējušais Jānis Pavlovičs, bet 101 vārti talantīgā Endija Kušnera kontā. "Vaiņodes'' sastāvā Oskars Pāvils 15 spēlēs sametis 137 vārtus, ar ko ir piektais rezultatīvāko spēlētāju tabulā. 81 vārti Aināram Pāvilam, savukārt Kristers Plūme pretinieku vārtsargus līdz šim pārspējis 78 reizes. 

Sestdien Vaiņodē spēles sākums paredzēts pulksten pulksten 13:00. Atbildes spēle Ludzā notiks 9. martā pulksten 16:00. 

HK Ogre - Jūrmalas sports
3. martā notiks otrā ceturtdaļfināla pāra spēle starp "Ogri" un "Jūrmalas sports" komandu. "Ogre" vāji nospēlēja pirmo posmu, kurā 14 spēlēs guva 12 punktus, paliekot aiz labāko četrinieka. Otrajā posmā ogrēnieši jau demonstrēja pārliecinošu sniegumu, uzvarot visās sešās spēlēs, ceturtdaļfinālam kvalificējoties kā ceturtajiem. "Jūrmalas sports" pirmajā posmā iekrāja astoņus punktus un ieņēma tikai septīto pozīciju, bet turpinājumā sešās spēlēs izdevās gūt četras uzvaras, droši pakāpjoties uz vienu pozīciju augstāk. 

Ogrei un Jūrmalai šosezon bijušas jau četras savstarpējas spēles - 6. oktobrī "Ogre" guva graujošu panākumu ar 31:20, 1. decembrī vēl viena pārliecinoša uzvara (32:21), kam sekoja vēl divi panākumi otrajā posmā. No sākuma 31. janvārī ogrēnieši viesos uzvarēja ar 36:32, savukārt 24. februārī "Ogre" savā laukumā pretiniekus apspēlēja ar (40:29). 

"Ogrei" šajā sezonā līderu cienīgu sniegumu demonstrē Artis un Arvis Laganovski, kuri ar 152 un 145 vārtiem ieņem attiecīgi otro un ceturto vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā visā čempionātā. Nevienam citam spēlētājam nav izdevies sasniegt 70 vārtu robežu. "Jūrmalas sports'' rindās savukārt izteikts uzbrukuma līderis bijis Rolands Ivanovs, līdz šim sakrājot 169 vārtus un esot rezultatīvākajam spēlētājam SynotTip handbola Virslīgā. 106 vārtus guvis Māris Grēberis.

Svētdien pirmā spēle notiks "Jūrmalas sports" laukumā, cīņai Kauguros sākoties pulksten 19:30. Atbildes spēle Ogrē notiks 9. martā un sāksies pulksten 19:00. 

Izspēles kārtība
SynotTip Virslīgas izspēles sistēma paredz, ka vispirms komandas izspēlēja divu apļu turnīru, bet pēc tam pēc tā rezultātiem tika sadalītas divos četriniekos – gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēja divu apļu turnīru. Divas labākās komandas ("Tenax Dobele" un "Celtnieks Rīga") pēc otrā posma automātiski kvalificējas pusfinālam, bet vēl četras komandas (pirmās grupas trešā vieta un otrās grupas otrā vieta, kā arī pirmās grupas ceturtā vieta un otrās grupas pirmā vieta) izspēlēs ceturtdaļfinālu.

Ceturtdaļfinālā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā, pusfinālā cīņa notiek līdz divām, bet finālā - līdz trim uzvarām. Jāatgādina, ka MSĢ/LAT-Hertz, kas regulāro turnīru noslēdza ceturtdajā vietā, startēja tikai turnīra pirmajos divos posmos, bet pret šo komandu izcīnītie punkti tika skaitīti kopējā vērtējumā.

Foto: SK Latgols

  • Dalies ar rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com