Handbola Virslīga
Handbola Virslīga

"Celtnieks Rīga" kļūst par pirmo SynotTip Virslīgas finālisti

06.04.2019

Šodien Rīgā noskaidrota pirmā SynotTip handbola Virslīgas fināliste, un par to kļuvusi "Celtnieks Rīga" komanda, kas pusfinālsērijas trešajā spēlē ar rezultātu 30:23 pieveica Ludzas "Latgols" handbolistus.

"Celtnieks Rīga" vāji aizvadīja pusfinālsērijas pirmo spēli, kurā netika galā ar Ludzas komandas piedāvāto spēles ātrumu, un ludzānieši izcīnīja nedaudz negaidītu uzvaru ar 31:28, nonākot viena soļa attālumā no fināla sasniegšanas. Atbildes spēlē "Celtnieks Rīga" sakārtoja savu spēli aizsardzībā, demonstrēja kvalitatīvāku handbolu un pelnīti uzvarēja ar 31:26.

Mača rezultātu ar vārtu guvumu atklāja Endijs Kušners, savukārt rīdzinieki pirmo reizi vadībā izvirzījās septītajā minūtē pēc līnijas spēlētāja Guntara Lejnieka vārtiem (3:2). Ļoti saspringta cīņa bija vērojama arī turpinājumā, un 14. minūtē pie 7:7 rezultāta pārtraukumu pieprasīja mājinieku galvenais treneris Normunds Blome.

Tas deva mājiniekiem rezultātu, jo nākamās astoņas spēles minūtes tika uzvarētas ar 4:1, kā rezultātā pirmo reizi iegūts arī trīs vārtu handikaps uz tablo (11:8). Arī atlikušajā puslaika daļā "Latgolam" bija milzīgas problēmas ar rīdzinieku piedāvātās aizsardzības apspēlēšanu, un "Celtnieks Rīga" pirmo puslaiku noslēdza ar plus pieci (14:9).

Otrā puslaika ievadā "Latgols" spēlēja ar lielu enerģiju, ātri guva trīs vārtus un spēja pietuvoties līdz 12:15. Gūstot vārtus visdažādākajos veidos "Celtnieks Rīga" pārsvars puslaika vidusdaļā atkal sastādīja piecus vārtus (22:17). Pēc 50. minūtes īsā laikā divus vārtus guva Vladislavs Košmans, lielā mērā jau izšķirot spēles likteni – 27:20. Atgriezt intrigu ludzānieši vairs nespēja, un "Celtnieks Rīga" uzvarēja ar 30:23.

Jāpiemin, ka "Latgolam" šajā spēlē ģimenes apsvērumu dēļ palīdzēt nevarēja pieredzējušais Jānis Pavlovičs, savukārt jau spēles sākumā savainojuma dēļ spēli turpināt nevarēja viens no uzbrukuma līderiem Normunds Seņkāns. "Celtniekam" šajā spēlē bija jāiztiek bez Artūra Lazdiņa un Laura Eglīša.

Šovakar Dobelē pulksten 17:00 startēs izšķirošā pusfināla spēle starp "Tenax Dobele" un "Ogre" komandām. Tiešraide portālā Sportacentrs.com un Sportacentrs.com TV kanālā.

SynotTip handbola Virslīga, 6. aprīlis
Celtnieks Rīga - SK Latgols 30:23 (14:9)
Celtnieks Rīga:
 Kurmēns 6, Piščuhins 5, Košmans 4, Balceris 4, Blūms 3, Černousovs 2, Ignatjevs 2, Lisovskis 1, Lejnieks 1, Freibergs 1, Petuhovs 1, Buračevskis, Upmalis, Puriņš

SK Latgols: Endijs Kušners 7, Meikšāns 6, Edijs Kušners 4, Strazds 3, Lipskis 2, Borodkins 1, Dobriņins, Seņkāns, Elvijs Kušners, Pegasovs, Matvejenko, Tretjakovs, Skovna, Agris Kušners, Nikandrovs

Foto: SK Latgols

  • Dalies ar rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com