Handbola Virslīga

''Tenax'' demonstrē lielisku handbolu un apspēlē ''Celtnieku''

21.10.2018

SynotTip handbola Virslīgas turnīrā šovakar notika trīs spēles, un centrālajā mačā pagājušās sezonas finālistu cīņā ''Tenax Dobele'' ar rezultātu 40:34 pieveica ''Celtnieks Rīga'' handbolistus.

Mača sākumā rezultāts uz tablo attīstījās līdzīgi, taču puslaika gaitā abām komandām izdevās veikt nelielus izrāvienus. No sākuma ''Tenax Dobele'', izmantojot virkni pretinieku kļūdu un vairākus vārtus gūstot ātrajos uzbrukumos, ieguva 15:11 pārsvaru, bet turpinājumā ar četriem vārtiem pēc kārtas atbildēja ''Celtnieks Rīga''. Rīdzinieku sastāvā šajā spēlē iniciatīvu uzņēmās Artūrs Lazdiņš, kamēr vājāka spēle šoreiz Vladislavam Košmanam un Artim Kurmēnam.

Pirmā puslaika beigu daļu labāk nospēlēja ''Tenax Dobele'', pēc 30 minūtēm esot vadībā ar 19:16. Otrajā puslaikā rīdzinieki turpināja daudz kļūdīties, vāji spēlēja aizsardzībā, kamēr mājinieki demonstrēja patiešām labu handbolu abos laukuma galos un kontrolēja notikumus laukumā. Izskaņā bija iespēja uzspēlēt arī tālākiem rezervistiem, un ''Tenax Dobele'' otrais vārtsargs Uldis Jansons ar metienu pāri visam laukumam bija tas, kurš guva komandas 40. vārtus, noslēgumā Dobeles vienībai uzvarot ar 40:34.

Uzvarētājiem pa astoņām reizēm izcēlās Ņikita Pančenko un Nils Kreicbergs, kamēr pa septiņiem vārtiem iemeta Andis Ērmanis un Egils Politers. ''Celtnieka'' sastāvā šajā spēlē bija viens izteikts līderis Artūrs Lazdiņš, kurš spēli pabeidza ar 15 gūtiem vārtiem, kamēr neviens cits spēlētājs nespēja gūt vairāk par trim.

"Vaiņode" ļoti saspringtā spēlē savā laukumā ar 29:28 (14:15) pieveica "Ogri". Otrā puslaika vidū viesiem bija piecu vārtu pārsvars (24:19), tomēr nākamajās desmit minūtēs rezultāts tika izlīdzināts (27:27) un noslēgumā "Vaiņode" izcīnīja grūtu uzvaru. Izšķirošos vārtus 21 sekundi pirms dueļa beigām iemeta Rihards Plūme. Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 12 punktiem bija Oskars Pāvils, kamēr pa piecām reizēm izcēlās Gatis Taujēns un Plūme, bet ogrēniešiem deviņus vārtus guva Arvis Laganovskis.

Savukārt vēl vienā duelī Ludzas "Latgols" viesos ar 31:27 (13:15) pārspēja sacensību pastarīti ASK/LSPA. Šajā mačā ilgāku laiku priekšā bija arī mājinieki, tomēr beigu daļā Ludzas handbolisti spēja nodrošināt panākumu. Uzvarētājiem 12 vārtus guva Jānis Pavlovičs, astoņas reizes izcēlās Normunds Seņkāns, bet sešas - Endijs Kušners. Savukārt ASK/LSPA sastāvā sešus vārtus guva Jānis Zvejnieks, bet tie visi bija no septiņu metru atzīmes.