Handbola Virslīga

''Tenax'' iemet 42 vārtus, ''Ogre'' gūst pirmo uzvaru

06.10.2018

Šovakar ''SynotTip'' handbola Virslīgas turnīrā uzvaras izcīnīja ''Tenax Dobele'' un ''Ogre'', kas attiecīgi pārspēja ''MSĢ/LAT-Hertz" un ''Jūrmalas Sports'' handbolistus. Dobeles komandai tā bija jau piektā uzvara piecās spēlēs.

Pagājušās sezonas čempione ''Tenax Dobele'' arī šīs sezonas ievadā demonstrē vispārliecinošāku sniegumu - līdz šim vakara spēlei komanda bija izcīnījusi četras uzvaras četrās spēlēs Latvijas čempionātā un svinējusi panākumus arī abas Baltijas līgas cīņās. Latvijas jaunatnes izlases bāzes komanda ''MSĢ/LAT-Hertz'' tikmēr četrās spēlēs bija iekrājusi divas uzvaras, vienā no mačiem arī parūpējoties par lielāku pārsteigumu un pieveicot ''Ogri''.

''Tenax Dobele'' jau ar spēles pirmajām minūtēm pretiniekiem lika saprast, ka konkrētajā spēlē iespēju viņiem būs maz (4:0). Kā vēlāk izrādījās, vairs ne reizi spēlē viesi netika tuvāk par trīs vārtiem, bet spēles liktenis lielā mērā bija izšķirts puslaika vidusdaļā, kad pēc Kristapa Krivmaņa precīza metiena mājinieku pārsvars sasniedza desmit vārtus (15:5). Līdz puslaika beigām ''Tenax Dobele'' pārsvaram pievienoja vēl dažus vārtus un 30 minūtes noslēdza ar 21:9.

Otrajā puslaikā atlika vairs tikai noskaidrot galarezultātu. ''Tenax Dobele'' nedaudz brīvāk darbojās aizsardzībā, kā rezultātā viesi spēlēja rezultatīvāk, taču uzbrukumu mājinieki apgriezienus nesamazināja un galarezultātā sagrāva pretiniekus ar 42:24. Kristaps Krivmanis ar 12 gūtiem vārtiem bija rezultatīvākais šajā mačā, kamēr desmit pievienoja Nils Kreicbergs. Viesu sastāvā ar sešiem vārtiem izcēlās Antons Šuleiko, bet ar pieciem Armands Usāns.

Tikmēr ''Ogre'' pēc četriem zaudējumiem sezonas ievadā bija motivācijas pilna reabilitēties spēlē pret ''Jūrmalas Sportu'', kas Ogrē ieradās ar vienu izcīnītu uzvaru. ''Ogrei'' spēles sākums nebija tas labākais, un septītajā minūtē Edgars Grīnbergs ar vārtu guvumu sniedza 5:2 pārsvaru viesiem. Šajā brīdī iniciatīvu uzņēmās Artis Laganovskis, kurš īsā laikā divus vārtus atguva. Artis lieliski nospēlēja arī puslaika beigas, un pēc 30 minūtēm ''Ogrei'' uz tablo bija 12:10 handikaps.

Artis un Arvis Laganovski arī otrā puslaika sākumā demonstrēja izteiktu līderu cienīgu spēli, kā rezultātā pakāpeniski ''Ogre'' spēja palielināt savu pārsvaru un izskaņā izvairījās bez nervozitātes, izcīnot panākumu ar 31:20. Artim Laganovskim šajā spēlē kopumā 12 vārti, bet Arvis pievienoja septiņus precīzus metienus. Pretinieku sastāvā rezultatīvākais ar desmit vārtiem bija Rolands Ivanovs.